Реорганізаційні зміни в органах державної виконавчої служби будуть відбуватись у руслі європейської інтеграції, оскільки саме шлях до Європейського Союзу – це чітка основа державних реформ.
У рамках проведення оптимізації системи органи державної виконавчої служби зазнали інституційних змін. Так, Постановою Кабінету Міністрів України «Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» від 21.01.2015 року було ліквідовано Державну виконавчу службу України як окремий урядовий орган і передано функцію примусового виконання до Міністерства юстиції України.
У планах на найближчий час - внесення змін до законодавства, що регулює процесуальну діяльність державної виконавчої служби. Вже внесено зміни до Закону України «Про виконавче провадження» щодо вдосконалення процедури стягнення виконавчого збору, а в подальшому буде піднято мотивацію роботи державних виконавців шляхом збільшення можливостей для отримання винагороди працівниками, а також впровадження інституту приватних виконавців.
Також слід зазначити, що на даний час Міністерством юстиції України запроваджується пілотний проект щодо автоматичного розподілу справ (виконавчих проваджень) між державними виконавцями і здійснення автоматичного контролю за строками проведення виконавчих дій.
Кінцевою метою змін у державній виконавчій службі є запровадження змішаної системи виконання рішень судів із залученнями приватних виконавців. Метою введення приватних виконавців є скорочення державних витрат на утримання виконавчої системи. Також це можливість для громадян самим обирати, обслуговуватиме їх державний чи приватний виконавець.
Органи державної виконавчої служби і надалі готові своєю роботою забезпечити реальну дію правових норм, застосовуючи заходи примусу санкціоновані державою.
Підготувала Щербаненко І.Е. – спеціаліст ІІ категорії відділу ДВС Вугледарського МУЮ